Montaż LPG


Montaż LPGDzień dobry!Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy że na to jest jeden z dwóch powodów: albo się zastanawiasz czy zainstalować w swoim samochodzie instalację gazową lub już masz doświadczenie w nie udanej instalacji i nie chcesz wyruszać ją na “stare grabie”. W obu przypadkach, nasza firma może rozwiązać Twoje problemy. Duże praktyczne doświadczenie i głębokę teoretyczne przygotowanie pozwalają nam instalowaćLPG praktycznie we wszystkie nowoczesne samochody. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie samochody pozwalają zrobić montażLPG. Zazwyczaj to spowodowane niestandardowym mechanicznym rozwiązaniem lub  elektronicznym systemem sterowania, który nie daje możliwości realizacji gazowego wtrysku paliwa bez świecenia się kontrolki “check engine” lub innych usterek na wyświetlaczu monitora pokładowego.

Montaż LPG – jak to robimy

Naszym głównym zadaniem jest, aby dobrać poprawnie sprzęt nie tylko pod konkretny typ silnika, ale i sprzęt zgodny z potrzebami klienta. Na przykład: klient planuje jeździć samochodem 3 lata z przebiegiem sriednio 15-20 t.km. W takim przypadku, będziemy polecać dysze z niższego segmentu cenowego , ale aby były one dostosowane do cech które wymaga silnik samochodu. Co dostaniemy ? wtryskiwacze gazowe które bedą działać określony czas (20 t. км *3 łata =60t.км) bez napraw i regulacji i zredukować wydatki klienta na nich 2-3 razy! Zgadzam się – to miło, po co przepłacać za nie odpowiedni zapas zasobów. W tym samym czasie, jeśli samochód jest firmowym(np. taksówka lub dostawczy) i przebieg wynosi 50 000-80 000 w rok, instalacja takich wtryskiwaczy nie doprowadzi do oszczędności, a wręcz przeciwnie . Dlatego naszym głównym zadaniem jest dobrać sprzęt pochodzących nie tylko z wymogów technicznych dla danego pojazdu, ale i z potrzeb klienta.

Szczególną uwagę przywiązujemy do montazu przewodów podawania paliwa gazowego, montażu komponentów LPG (wtryskiwacze, reduktor, czujniki), węży i systemów elektrycznych. Cały sprzęt jest mocowany specjalnymi montażowymi komponentami, co pozwala uniknąć ich zniszczenia w trakcie eksploatacji i zapewnić stabilną pracę systemu w ogóle.